Documentaire over remigratie Suriname naar Indonesie

1014 Javaanse “contractarbeiders” keren vanuit Suriname weer terug naar hun vaderland met het schip de Langkoeas in het jaar 1954. Wat er zich afspeelde op het schip en hoe de Javanen zich weer hebben gevestigd in Indonesië gaan wij zien in de documentaire “Langkoeas 1954″ gemaakt door Jenny Kromodimedjo en Carlo Djaoedji.

De promo werd ter inleiding van de documentaire aan de Surinaamse ambassadrice in Jakarta Mevrouw Siti Amina Pardi vertoond, welke het met zeer veel belangstelling heeft bekeken. Zij verwacht dat de gemeenschap het positief zal ontvangen en het de relatie tussen Suriname en Indonesië zal verstevigen.

De programmamakers hopen met deze documentaire een bescheiden bijdrage te leveren aan het vastleggen van de gemeenschappelijke Surinaams-Indonesische geschiedenis.

Geef een reactie

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log Out / Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log Out / Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log Out / Bijwerken )

Verbinden met %s

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.

Join 90 other followers